2

Etienne Baudet - Stephanus (ok. 1638–1711), Konie Apolla pielęgnowane przez dwóch Trytonów, 1675

Grafika według rzeźby braci de MarsyGaspard (1624 - 1681) i Baltazara (1628 - 1674), znajdującej się w Ogrodach Wersalskich (Grota Tetydy).

miedzioryt, papier, 42 x 30,5 cm

sygn. i opisana u dołu: Par Gaspar et Balthazar de Marcy de Cambray / Dans la Grotte de Versailles oraz Stephanus Picart Rom. Sculpsit. 1675

Stan zachowania dobry, przebarwienia papieru.

Étienne Baudet - wybitny francuski grawer, był uczniem Sébastiena Bourdona i Cornelisa Bloemaerta, a następnie nauki pobierał w Rzymie. Po powrocie do Paryża, zmienił swoją manierę. Doskonale wybierał tematy swoich grafik, przedstawiając na nich dzieła najwybitniejszych mistrzów Włoch i Francji. Był członkiem Królewskiej Akademii w Paryżu.

Magazyn grafik i rysunków vol. 3
23 stycznia 2020 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
188 EUR
Wyświetleń: 35 | Ulubione: 0

Galeria Bohema

23 stycznia 2020 CET/Warsaw

Galeria Bohema
Galeria Bohema
Środkowa 12
03-430 Warszawa
+48 889 202 281